επίσκεψη στο εργοστάσιο ΕLPEDISON POWER στη Θίσβη Βοιωτίας,

Γυμνάσιο & Λ. Τ. Δομβραίνας Δομβραίνα:10-04-2014

Δελτίο Τύπου

Την Τετάρτη 9 Απριλίου 2014 πραγματοποιήσαμε για δύο ώρες, μία διδακτική επίσκεψη στο εργοστάσιο ΕLPEDISON POWER στη Θίσβη Βοιωτίας, στα πλαίσια της σύνδεσης του σχολείου με την κοινωνία. Εκεί μας υποδέχτηκαν ο Διευθυντής κος Θεόδωρος Τραχανίδης με τους συνεργάτες του και μας ξενάγησαν στους χώρους. Μας ενημέρωσαν για την παραγωγική διαδικασία παραγωγής Ηλεκτρικής Ενέργειας της μονάδας τους, που γίνεται από το φυσικό αέριο, για την μηδαμινή εκλυόμενη ρύπανση στο όμορο και ευρύτερο περιβάλλον, για τις συνθήκες εργασίας των εργαζομένων της.

Ιδιαίτερα η οργάνωση, οι συνθήκες ασφάλειας των εργαζομένων και το πολλαπλό ενδιαφέρον των επικεφαλής της εταιρείας πέρα από το οικονομικό καθήκον τους, μας εντυπωσίασαν.

Ευχαριστούμε πολύ διοίκηση και εργαζόμενους για την ενημέρωση αλλά και την φιλοξενία. Μαθητές, καθηγητές και γονείς ευχόμαστε Καλή Ανάσταση και Χρόνια Πολλά.